Symbolika pióra w biżuterii. Kolczyki z piórami, Indiańska bransoletka z piórem.

 

Pióro to komunikacja pomiędzy niebem a ziemią. Biżuteria z piórami często reprezentuje siłę i rozwój, a także nadzieję i wolność. Ptaki są niezwykle uduchowionymi zwierzętami. Latają swobodnie w chmurach i są najbliżej sfery duchowej. Pióra reprezentują podróże cielesne lub w sferze umysłu. Pióra mogą pomóc nam przezwyciężyć różne zaburzenia psychiczne. Przypominają nam, że musimy zmienić kierunek naszej podróży.

Co oznaczają pióra w biżuterii?

Dla wielu osób noszenie biżuterii z piórami jest symbolem, ochrony po prze ukochaną osobę. Biżuterię z piórami można podarować ludziom, którzy doświadczyli straty, i w ten sposób pomóc im odzyskać poczucie nadziei i spokoju.

Kolczyki z piórami. Biżteria indiańska z piórami.

Kolczyki z piórami w Indiańskim stylu. Biżuteria z piór ręcznie robiona.

Co oznacza pióro w chrześcijaństwie?

W chrześcijaństwie pióra kojarzone są z wiarą i modlitwą. Mówi się, że białe pióra oznaczają, że anioły cię słuchają. Ludzie wierzą, że czasami anioły noszą pióra, aby przypomnieć nam, że są tutaj, aby nas zachęcić i dać nam znać, że jesteśmy na właściwej drodze.
Noszenie biżuterii z piórami to dobry sposób, niezależnie od tego, czy chodzi o upamiętnienie utraconej ukochanej osoby, czy o moc, która ma cię chronić. Bez względu na osobiste motywy, noszenie biżuterii z piór jest dobrym sposobem na otwarcie ścieżki do głębszego znaczenia i oświecenia.


Biżuteria z piór w kulturze rdzennych Amerykanów.

Pióra mają ogromne znaczenie dla plemion rdzennych Amerykanów. Wierzą oni, że pióra są darami, które spadają z nieba i są świętym połączeniem. Pióra symbolizują zaufanie, honor, siłę, mądrość, moc, wolność i nie tylko. W plemionach rdzennych Amerykanów pióra były wykorzystywane w wielu praktykach, rytuałach, tańcach i w biżuterii.

Indiańska bransoletka z piórem.

Indiańska bransoletka z piórem.

Rdzenni Amerykanie wierzą, że każdy ptak ma szczególny charakter, a pióra różnych ptaków mają różne symboliczne i energetyczne znaczenie. Oczywiście różne pióra są wykorzystywane do różnych celów, takich jak uzdrawianie, oczyszczanie, błogosławieństwo lub przebudzenie. Podobnie jak w wielu kulturach, pióra gołębi często reprezentują pokój. Z drugiej strony, pióra indyka symbolizują dumę, bogactwo i płodność. Koliber symbolizuje miłość, piękno i mądrość, podczas gdy wrona symbolizuje kreatywność i wiedzę. Indianin cierpiący na jakąś chorobę może otrzymać pióro sokoła, które jest symbolem uzdrowienia, szybkości i ruchu.

Indiańska bransoletka z piórkiem.

Bransoletka z piórem w Indiańskim stylu.

Dla większości plemion najwyższym zaszczytem jest otrzymanie orlich piór od wysokich urzędników. Rdzenni Amerykanie wierzą, że orły mają szczególne znaczenie dla nieba, ponieważ latają najwyżej na niebie. Dlatego są uważane za najlepsze wśród ptaków, a pióro rzucone na ziemię jest darem od Boga.

 

Biżuteria z piór w egipskiej kulturze.

Egipcjanie wierzyli, że pióra były symbolem boga nieba i bogini Ma'at. W starożytnym Egipcie bogini Ma'at była córką boga słońca i uosobieniem prawdy, moralności, porządku i sprawiedliwości. Reprezentuje ona zasady przewodnie, których wszyscy Egipcjanie muszą przestrzegać przez całe życie. Ma'at nosiła we włosach strusie pióro, zwane piórem prawdy.
Kiedy ktoś umierał i chciał wejść w życie pozagrobowe, bogini Ma'at ważyła jego serce strusim piórem. Jeśli serce zmarłego jest wolne od złych zanieczyszczeń i dlatego jest lżejsze niż pióra, wówczas zmarły może wejść w życie pozagrobowe.
Strusie pióra były również modnym dodatkiem noszonym przez mężczyzn w starożytnym Egipcie, a także były używane we włosach wczesnych egipskich żołnierzy. Później tylko ludzie królewskiej krwi mogli nosić strusie pióra.

Długie kolczyki z piór łapacze snów

Kolczyki z piórami łapacze snów

Biżuteria z piór w chrześcijaństwie.

W chrześcijaństwie pióra kojarzone są z obecnością aniołów, reprezentujących modlitwę i wiarę. Pióro jest jednym z najczęstszych symboli w Biblii. "Pióro" w Biblii oznacza opiekę, miłość i ochronę.
Symbol trzech piór był bardzo popularny w starożytnym chrześcijaństwie, zwłaszcza wśród Medyceuszy. Używali oni trzech piór jako symbolu reprezentującego trzy cnoty: wiarę, nadzieję i miłość.
M, które oznacza poziomy F w D różnych kolorach C.


Białe pióra są najbardziej powszechne i są często uważane za symbol czystości, a także symbol aniołów i ochrony, nieba, miłości i nadziei.

Kolczyki z białymii piórami

Kolczyki z białymi piórkami

Kolczyki z białymi piórkami

 

Biżuteria z czerwonych piór.

Czerwony to namiętny kolor. Czerwone pióra kojarzone są z witalnością i energią życiową. Czerwony to namiętny kolor. Symbolizuje również szczęście, pasję, siłę, emocje i odwagę.

Kolczyki z czerwonymi piórami

Kolczyki z czerwonymi piórkami


Różowe pióra to pióra miłości i romansu. Różowe pióra wyrażają bezwarunkową miłość, troskę i przyjaźń.

Kolczyki z różowymi piórkami

Kolczyki różowe pióra

Kolczyki z różowymi piórami


Zielone pióro symbolizuje obfitość i pieniądze, a także żywe szczęście, zdrowie i miłość. Zielone pióra są również symbolem roślin, natury i uzdrawiania.

Kolczyki z zielonymi piórkami

Kolczyki zielone pióra

W Galerii Tropikalnystyl znajdziesz ręcznie robioną biżuterię z piór, kolczyki z piórami, indiańskie bransoletki z piórem.